سال نو مبارک

امسال اولین سالی بود که اصلا عید و احساس نکردم . دیشب 2 تا مرغ گرفتم و با یه بطری سگی. تنها کاری که کردم این بود که با همسایه استرالیاییم - گرگ – خوردیم و غیبت کردیم. بعدم بیهوش شدم رو تختم. اما خوب حسابی خوابیدم.

کارم هم که تموم شد رفتم دریا. امروز هوا آفتابی و دریا هم کریستالی بود. یه شنای حسابی کردم و برگشتم.

این عکس هم از همون ساحله به اسم تانجون آان.

 

این جریان خونه پیدا کردن من هم شده داستانی برای خودش. باورتون میشه که خونه ای پیدا نمیشه برای اجاره کردن؟! البته هست اما همه تیپ روستایی. کثیف و تاریک .تصور کنید خونه تون کف ش بجای سرامیک یا موکت  ، سیمان باشه!!

خیلی این چند وقته اذیت شدم از دست مردم اینجا. تا حالا چندتا خونه رو صحبت کردم منتها بعد توافق یه دبه ای در آوردن . یا تا دیدن خارجی ام یه قیمت احمقانه گفتن یا حرفشون و عوض کردن.

مردم اینجا خیلی با جاهای دیگه این کشور فرق دارن. آدم خوب بینشون کم میشه پیدا کرد. فضولن ، دزدن و بی ادب.

برای مثال چند روز پیش زن نگهبان و تو آشپزخونه دیدم در یخچال منو باز کرده و داره نگاه می کنه ، پرسیدم چیزی می خوای؟ گفت : آره دارم دنبال یه چیزی می گردم که بخورم!!!  ها ها ها می تونین تصور کنین یه نفر انقدر پررو باشه؟ و این اتفاق دایم می افته. و متاسفانه  اسم خودشون و هم گذاشتن مسلمون. خوبه اینجا که میمونم به مردم و کشور خودم بیشتر امیدوار می شم.

 

بگذریم. امروز عید هندو ها هم هست.هندوهای بالی. اسمش هست Nyepi

روز سکوت هم بهش می گن. چون هیچکس حق نداره از خونه خارج بشه و همه جا و همه چیز تعطیله.

از لینک زیر می تونین اطلاعات بیشتری بگیرین .اگه نیاز به ترجمه داشتین بگین.

http://id.indo.com/culture/nyepi.html

پ.س من کتابهای صادق هدایت و نمی خونم. عجیبه بعضی وقتها که کامنت ها رو می خونم می بینم چه برداشتهای عجیبی از نوشته هام میشه.

 

سال نو تون مبارک!

امیدوارم همه زیبایی ها و مهربونی ها مهمون خونه هاتون باشه. بیاین سعی کنین توی سال جدید بی مهابا ، بی چشمداشت و توقع دوست داشته باشیم. محبت خالص کردن همیشه اثر گذاره ، همیشه.

 

برام بگین عید تون چطور بود . . .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 22 بازدید
نسترن

سال نو مبارک ممنون از آرزوی خوبتون برای من عشق قشنگه عاشقی کردن قشنگتر اما انگار قرار نیست دوتا دل عاشق با یه عالمه حرفهای عاشقانه و دوتا لبخند همیشه رو به روی هم باشند

عبدالله مبلّغ ناصری

سلام سال نو شما هم مبارک و امیدوارم سال های خوبی داشته باشید. در وبلاگ من کامنتی از شما هست: سلام حاج آقا ، من زن می خوام ، خوبشم می خوام. برات دعا می کنم اما جز دعا و درد دل شنیدن کاری از من ساخته نیست. از بزرگترهات کمک بگیر. دل به دنیای مجازی نبند. کار و شغلی رو جدی بگیر و مهارتها و روابط اجتماعی خودتون رو گسترش بدین. (به جای وبگردی) روابط زیرزمینی با نامحرم رو به هر صورتی که هست (حتی در حد پیامک) تمومش کنید (البته اگر دارید) ورزش و فعالیت های جمعی رو فراموش نکنید. غذاهای با طبع گرم (مثل گوشت زیاد، آجیل، عسل خرما ووو) رو محدود کنید. خلاصه پاک بمانید تا خدا بهترین ها رو نصیبت کنه. موفق و شاد باشی. یا حق.[گل]