این ایرانیهای جذاب!

چند روزی هست که برای گرفتن ویزای جدید اومدم کوالالامپور.امروز پاسپورت و ویزامو گرفتم.خدارو شکر سخت نبود البته خوب پول داده بودم براش تا از جاکارتا صادر بشه.متاسفانه پاسپورت ما ایرانیها یکی از بی ارزشترین چیزهاییه که ما داریم و فعلا کاریش نمیشه کرد انگار.اما خوب با همه این اوصاف ما ایرانیها برای مردم کشورهای دیگه جذابیم البته از نظر ظاهری.در طول سفرهام برخورد ها و طرز تفکرهای متفاوتی نسبت به ایران و ایرانی دیدم.خوب و بد.

جمعه بر می گردم بالی.باید یه کار جدید پیدا کنم و یه خونه جدید البته چون صاحبخونه م نمی خواد تمدید کنه چون سگ دارم! مهم هم نیست بالاخره یه جایی پیدا میشه ، همیشه جام و که عوض کردم جای بهتری پیدا کردم.این روزها هم خونه دوستمم تو کوالالامپور.دوست هندی عزیزی که حالا تبدیل شده به یکی از بهترین دوستانم.

این روزها دلم برای چیزی تنگ شده که نمی دونم چیه!

امروز وقتی با یه خانوم آفریقایی تو سفارت صحبت می کردم و به گرمی سوالی که داشتم جواب داد به این فکر می کردم که ارزونترین چیزی که می تونیم به هم هدیه بدیم یه لبخند ساده س اما بسیار پر ارزش و تاثیر گذار.کاش ما ایرانیها هم یاد بگیریم به جای اخمو بودن و صورتهای جدی یکم بیشتر لبخند بزنیم و مثبت تر فکر کنیم.

نکته خیلی مهم در مورد مردم اندونزی و کشورهای این اطراف اینه که اینها با وجود اینکه ممکنه فقیر هم باشن اما شادن و از همون چیز کمی هم که دارن لذت می برن.

برای همه تون شادی آرزو می کنم...

/ 2 نظر / 23 بازدید
امیرفربد

سلام! به این سایت سر بزن لطفا: feeder-matrix.blog.ir ممنون

دسنویس

با سلام...وب خوبی دارید و خیلی جالب و مفرح بود.به همین دلیل این دعوتنامه رو از ما بپذیرید و وارد وبسایت ما بشید و باتوجه به راهنمایی ها عضو بشید و وب خودتون رو نشون بدید...منتظر هستیم.